خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » فعالسازی چاکرای پنجم
فعالسازی چاکرای پنجم

فعالسازی چاکرای پنجم

خبر خوب در مورد چاکراها این است که با انجام تمرین‌هایی خاص می‌توان به سادگی چاکراها را باز کرد. چاکرای پنجم هم از این قاعده مستثنی نیست. برای باز کردن چاکرای پنجم می‌توانید تمرینات فیزیکی و ذهنی متفاوتی انجام دهید. در ادامه بعضی از این تمرینات را با هم مرور می‌کنیم:

آواز بخوانید

یکی از تمرینات موثر در باز کردن چاکرای پنجم، تمرکز بر تمرینات مبتنی بر حرف زدن، آواز خواندن، و باز کردن صداست. سعی کنید آواز بخوانید. آواز خواندن به طرز موثری توانایی باز کردن چاکرای گلوی شما را خواهد داشت.

موسیقی گوش دهید

یکی دیگر از راه‌های باز کردن چاکرای پنجم، گوش دادن به موسیقی است. محققان معتقدند محدوده‌ای خاص از موسیقی روی باز شدن انسداد این چاکرا موثر است.

نقاشی کنید

یکی دیگر از راه‌های باز شدن چاکرای پنجم کشیدن نقاشی است. اصولا هر وجهی از هنر، اعم از موسیقی، نقاشی، سفالگری و… می‌توانند کمک زیاد به باز کردن چاکرای پنجم داشته باشند.

احساسات خودتان را به زبان بیاورید

برای فعالسازی چاکرای پنجم، لازم است که احساسات خودتان را به زبان بیاورید. از بیان احساساتتان نترسید. آن را بنویسید، برای بیان آنها از کلمات استفاده کنید. احساستان در مورد دیگران را به آنها بگویید. سعی کنید به احساساتتان بها بدهید و آنها را سرکوب نکنید.

از دروغ دوری کنید

دروغ یکی از بزرگترین موانع جاری شدن انرژی در چاکرای پنجم است. جدا از مشکلات اخلاقی که دروغ باعث و بانی آنهاست، گفتن دروغ می‌تواند مشکلات زیادی برای چاکراهای اصلی بدن ایجاد کند.

استفاده از دکوراسیون آبی در خانه

رنگ مختص چاکرای پنجم آبی است. روان‌شناسان اعتقاد دارند که چاکرای پنجم از رنگ آبی انرژی می‌گیرد و رنگ آبی می‌تواند این چاکرا را تقویت کند. سعی کنید از رنگ آبی در دکوراسیون خانه خودتان استفاده کنید. این کار تاثیر زیادی در تقویت چاکرای پنجم‌تان خواهد داشت.

تمرینات فیزیکی

تمریناتی وجود دارند که توانایی باز کردن چاکرای پنجم را به شما می‌بخشند. می‌توانید روزانه این تمرینات را انجام دهید تا نتیجه مثبت آن را در طول زمان ببینید. تنفس با فشار بر چانه، حرکت ماهی و بالابردن شانه‌ها با تنفس عمیق می‌تواند تاثیر مثبتی بر بهبود عملکرد چاکرای پنجم داشته باشد.

نوشیدن آب در طول روز

درطول روز آب و مایعات به اندازه کافی بنوشید. نوشیدن آب می‌تواند چاکرای پنجم را تقویت کند و آن را از انسداد رها کند.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*