خانه » مقاله ها » تغذیه » نکاتی درباره رژیم غذایی یوگا که باید بدانید
نکاتی درباره رژیم غذایی یوگا که باید بدانید

نکاتی درباره رژیم غذایی یوگا که باید بدانید

مربیان یوگا معمولا به شاگردانشان می گویند که حداقل ۲ ساعت قبل از کلاس، چیزی نخورند. این منطقی بنظر می رسد، چون وجود غذا در شکمتان در هنگامیکه وارونه می ایستید، پیچ و تاب می خورید، و خم می شوید، نه تنها ناراحت کننده است، بلکه تمام آن حرکات، خون را از دستگاه گوارش شما دور کرده و روند هضم تقریبا متوقف می شود.

قبل از یوگا چه بخوریم:


۱٫ موز:
در تمام طول سال در دسترس است، موز ارزان و سرشار از مواد مغذی است. میوه ای سرشار از پتاسیم است و این به تنهایی بعنوان میان وعده قبل از تمرین ایده آل می باشد .منیزیم موجود در آن نفخ و گرفتگی عضلات را از بین می برد. شما می توانید آن را با سالاد بخورید.


۲٫ اسموتی میوه:
تغذیه مناسب و هیدراته کردن بدن لازمست شما می توانید انواع مختلفی از میوه ها را مخلوط کنید میتوانید از میوه هایی مانند آناناس، سیب، پرتقال، خربزه، و کیوی اسموتی استفاده کنید ماست بدون چربی مخلوط کرده بخورید شکر اضافه نکنید قند موجود در میوه های طبیعی کافیست.


۳٫ سیب:
سیب میوه قلیایی است و معده را اسیدی نمی کند. همچنین حاوی قندهای طبیعی و مقدار زیادی فیبر است . خوردن سیب بدن را هیدراته نگه می دارد.ویتامین C موجود در سیب، قبل از تمرین به انسان انرژی می دهد.


۴٫ ماست:
ماست خوشمزه است و می تواند به تنهایی و یا با اسموتی میوه خورد. برخی از افراد حتی آن را با جو می خورند. قبل از رفتن به یوگا، ماست کم چرب بخورید خیلی خوبه.


۵٫ بادام:
خوردن بادام خام در تمرین یوگا به شما انرژی میدهد. می توانید بادام را خیس کرده بخورید. انواع شور آن هم در بازار وجود دارد که خام آن بهتر است بادام حاوی ویتامین E، منیزیم و چربی های سالم است.


۶٫ کشمش:
کشمش دارای قند طبیعی است. شما می توانید قبل از یوگا بخورید. در واقع، می توانید با خودتان به باشگاه بیاورید.


۷٫ میوه های خشک :
می توانید میوه خشک قبل از رفتن به یوگا بخورید. کالری آن بیش از ۳۰۰ نباشد. این میوه ها به انسان انرژی میدهد و باعث می شود در طول تمرین خسته نشوید.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*