خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » شیواناندا – ایجاد انگیزه برای داشتن یک زندگی سالم
شیواناندا – ایجاد انگیزه برای داشتن یک زندگی سالم

شیواناندا – ایجاد انگیزه برای داشتن یک زندگی سالم

این روش بر ۵ اصل استوار است . آساناهای مناسب و کلاسیک ، تنفس صحیح ، آرامش و رها سازی عمیق ، حفظ رژیم غذایی گیاهخواری ، مثبت اندیشی و مراقبه . در این روش ۴ شاخه اصلی یوگا شامل راجا یوگا ، یانا یوگا ، بهاکتی یوگا وکارما یوگا به یک نسبت آموزش داده می شود . در کلاس های این سبک ، پرتوجویان در هر جلسه ابتدا تمریات تنفسی سپس ۱۲بار حرکت سلام بر خورشید را انجام می دهند .
این حرکات در آرامش کامل با در نظر گرفتن ریتم تنفس در طول حرکت و با رهاسازی عمیق پس از پایان آن انجام می شود . مکث در آساناها کوتاه و فاصله بین آنها برای رها سازی طولانی تر است . همچنین این سبک بر تجربه ی آگاهی و ارامش حاصل از قرار گرفتن در وضعیت های مختلف بدنی تأکید می کند . مرکز یوگای شیواناندا که یکی از بزرگترین مراکز آموزش یوگا در جهان است و سبک یوگای شیواناندا را ارائه می کند ، توسط سوامی ویشنودواناندا بنیانگذاری شد . وی در سال ۱۹۶۰ دوره های مربیگری یوگا را راه اندازی کرد که تا کنون بیش از ۳۰۰۰۰ نفر دوره فوق را گذرانده و در کشور های مختلف جهان مشغول آموزش هستند . از جمله کتاب های سوامی ویشنودواناندا می توان به کتاب مصور کامل یوگا ، مدیتیشن و مانترا اشاره کرد . سوامی ویشنودواناندا مبتکر سبک یوگای شیواناندا در ۳۱ دسامبر سال ۱۹۲۷ در ایالت کرلا واقع در جنوب هند متولد شد . او پس از سال اه آموزش سبکی از یوگا را ابداع و به احترام استادش شیواناندا نام آن یوگای سبک شیواناندا نامید . او در ۹ نوامبر سال ۱۹۹۳ یده از جهان فرو بست .
منبع : مجله دانش یوگا

۶ نظر

  1. بسیار مفید سپاس

  2. سپاس از مطالب زیبا و پرمحتوا

  3. بهروان آزادی

    مرسی از سایت خوب شما. امیدوارم با مطالب ویژه ای که قراره تو این سایت گنجونده بشه به اطلاع رسانی هر چه بیشتر مردم درباره روح و روان و آرامش منتهی بشه . از مدیریت سایت خیلی ممنون و سپاسگذاریم

    • آکادمی یوگا مازندران

      بهروان آزادی عزیز از لطف شما سپاسگذاریم و مایه خرسندی ماست که مطالب سایت مورد پسند شما قرار گرفته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*