کاهش وزن

کاهش وزن

کاهش وزن موفقیت آمیز به میزان زیاد به آگاهی شما از رفتارتان و شروع به تغییر آنها بستگی دارد. به جای وابسته بودن به قدرت اراده، این فرایند نیازمند مهارت است. این گزارش دامنه ای از راه حلهایی را پیشنهاد می کند که برای بسیاری از مردم موثر واقع شده اند و می توانند پاسخگوی نیازهای شما باشند.
برنامه کاهش وزن موثر برای خود را بیابید.

image
شما رژیم های غذایی متفاوتی را امتحان کرده اید و حتماً تاکنون به طور منظم ورزش کرده اید، ولی آن مقدار وزن اضافی که دارید تکانی نخورده است. تسلیم نشوید. ممکن است که شما هنوز استراتژی های کاهش وزنی را که می توانند برای شما موثر واقع شوند، پیدا نکرده اید.هر چیزی برای تعدادی از افراد موثر واقع می شود، اما هیچ روش درمانی وجود ندارد که تاثیرش برای همه یکسان باشد. به گفته دکتر لی. کاپلان سرپرست انستیتو چاقی مفرط، متابولیسم و تغذیه در بیمارستان عمومی ماساچوست- «هیچ روشی اساساً بهتر از دیگری نیست. کلید، فهمیدن، این نکته است که کدام روش درمانی برای شما بهتر و موثرتر است و لازمه آن آزمون و خطا می باشد».
روشهای زیادی جهت کاهش وزن وجود دارند که البته رژیم غذایی و ورزش باید در اولویت قرار گیرند. محدودیتی در رابطه با امتحان کردن رژیم های غذایی وجود ندارد: کالری کم، مواد نشاسته کم، پر کردن شکم با غذاهای پر حجم یا با غذاهای آماده که جهت برنامه های کاهش وزن تهیه شده اند.
image
در کنار رژیم غذایی، ورزش کردن به کالریسوزی کمک میکند. خواب بیشتر و کاهش سطح استرس از طریق بازخورد زیستی یا مدیتیشن می تواند مفید باشد. اگر شما به راحتی مایوس/ سرخورده می شوید، مطالعات، پیشنهاد میکند که برنامه هایی می تواند شانس موفقیت شما را افزایش می دهد. گزینه هایی چون تلفن، اینترنت یا گروه حمایتی و مربی خصوصی. برای برخی افراد داروهای سرکوبکنندهی گرسنگی یا جراحی زیبایی برای کاهش وزن می توانند به آنها در جهت کاهش مقدار زیادی از اضافه وزنشان و حفظ این روند کمک کنند.
image
حتی اگر شما با این طریق به هدف خود، کاهش وزن ایده آل، دست نیابید،خواهید توانست به یک سبک زندگی سالم همراه با سلامت قلب دست پیدا کنید. و این به معنای فعال بودن ازلحاظ فیزیکی است، حتی اگر یک پوند یا یک اینچ هم کم نکنید.
به گفتهی دکتر کاپلان «هر شخصی باید به طور منظم ورزش کند، نه لزوماً به منظور کاهش وزن، بلکه به این دلیل که بدون در نظر گرفتن وزن این عمل برای سلامت قلب مفید است». او همچنین اضافه می کند که یک رژیم غذایی حاوی چربی اشباع شده کم و اسیدهای چرب امگا ۳ زیاد وهمراه با جذب نمک محدود شده ، واقعاً می تواند ریسک قلبی-عروقی را کاهش دهد. او همچنین اضافه می کند: اما یک وجه از این رژیم به تنهایی نمی تواند بطور اطمینان بخش باعث کاهش وزن گردد.
دکتر کاپلان به شما پیشنهاد میکند؛ زمانی که در تلاش برای کاهش وزن هستید، این پروسه را به صورت یک گام در یک مقطع زمانی یا به عبارتی گام به گام طی کنید. او می گوید: چیزی را که حس خوبی به شما میدهد امتحان کنید. مایوس نشوید و تسلیم نگردید. ما زمانی می توانیم بفهمیم چه روشی موثرترین روش برای شماست که بدانیم هر فردی دارای چه نوع چاقی مفرط- است.
ارتباط تزریق واکسن آنفلوانزا و کاهش حمله قلبی و خطر سکته
image
براساس مطالعه ای که اخیراً منتشر شده، زدن واکسن آنفلوانزا، احتمال حمله قلبی، سکته یا سایر اتفاقات قلبی مهم منجر به مرگ را در یک فرد به میزان ۳ برابردر طول سال بعد کاهش می دهد.

مترجم:مرضیه مرادی
منبع: http://www.navayoga.com

Harvard Medical School

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

http://www.yogaacademy.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*