خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » چگونه از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم؟
چگونه از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم؟

چگونه از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم؟

احتمالاً نگران شیوع کروناویروس (که آن را COVID-19 نیز می نامید) نگران نیستید ، اما یافتن تعادل بین دقت و وحشت دشوار است.طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، اگر بالای ۶۵ سال سن داشته باشید، در یک گروه پرخطر برای وبروس کرونا قرار دارید.خوشبختانه ، شما می توانید خود را از ویروس محافظت کنید ، بنابراین سعی کنید نگران نباشید.

سعی کنید تا حد ممکن در خانه بمانید تا از تماس با دیگران جلوگیری کنید. تنها راه جلوگیری از عفونت کروناویروس جلوگیری از تماس با افرادی که به آن مبتلا هستند. متأسفانه تشخیص اینکه چه کسی مسری است آسان نیست به خصوص که برخی از افراد دارای علائم خفیف یا فاقد آن هستند. تا تهدید ویروس به پایان نرسد ، از وقت خود در خانه لذت ببرید و در صورت لزوم فقط بیرون بروید. 

کارهایی را که از آنها لذت می برید انجام دهید ، مانند خواندن کتاب، پخت و پز یا بازی.

از ازدحام جمعیت بخصوص در مناطقی که تهویه مطبوع ندارند ، فاصله بگیرید.

حداقل ۶ فوت (۱٫۸ متر) را از افرادی که به وضوح بیمار هستند دور شوید. برای شما بسیار مهم است که از هرکسی که سرفه می کند یا عطسه می کند فاصله بگیرید. حتی اگر مبتلا به ویروس کرونا نیستند ،

دستان خود را از چشم ، بینی و دهان خود دور نگه دارید. اگر صورت خود را لمس کنید ، ممکن است به طور تصادفی خود را آلوده کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا از تماس با چهره خود جلوگیری کنید مگر اینکه فقط دستان خود را بشویید.

وقتی بیرون می روید ، موهای خود را ببندید یا کلاه بپوشید. موهای شما دارای ساختار متخلخل است که می تواند میکروب هایی را که در هوا با آنها روبرو می شوید ، نگه دارد. علاوه بر این ، موهای شما به صورت شما نزدیک است ، بنابراین میکروب ها می توانند به چشم ، بینی یا دهان منتقل شوند. وقتی مجبور هستید خانه خود را ترک کنید ، موهای بلند را در یک پوشش یا کلاه بپوشانید.

هنگام لمس کردن سطوح در عموم ، دست خود را با یک دستکش یا دستمال بپوشانید. ممکن است در  عموم ، به خصوص در هنگام باز کردن درها یا استفاده از نرده ها ، با ویروس کرونا یا میکروب های دیگر روبرو شوید.

اگر به طور اتفاقی یک سطح را لمس کرده یا فراموش کرده اید که دست خود را بپوشانید ، بلافاصله دستان خود را با ضدعفونی کننده یا صابون و آب تمیز کنید.

مواد غذایی ، ظروف یا محصولات مراقبت شخصی را به اشتراک نگذارید. دانستن اینکه فردی حامل میکروب است ، غیرممکن است ، بنابراین همیشه از ظروف و حوله تمیز استفاده کنید. 

هنگام خوردن غذاهایی که توسط دیگران در حین شیوع تهیه شده ، احتیاط کنید.

غذاهایی را که پخته شده اند انتخاب کنید زیرا گرما میکروب ها را از بین می برد.

دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه قبل از غذا یا لمس صورت خود بشویید. افراد اغلب دست خود را در طول روز بشویند ، اما خیلی مهم است که قبل از غذا بشویید. دستان خود را با آب جاری مرطوب کنید ، سپس صابون ملایم را روی کف دست خود بمالید. به مدت ۲۰ ثانیه پوست خود را بشویید و آنها را با حوله تمیز خشک کنید. 

اگر به صابون و آب دسترسی ندارید ، از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.

نکته: بلافاصله بعد از سرفه یا عطسه ، دستان خود را بشویید یا از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.

بلافاصله پس از لمس کردن سطوح در عموم از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید. شما به احتمال زیاد همیشه به صابون و آب دسترسی نخواهید داشت. خوشبختانه ، ضدعفونی کننده دست می تواند شما را در مقابل ویروس کرونا محافظت کند.

به محض ورود به خانه از یک مکان عمومی ، تلفن همراه خود را تمیز کنید. متأسفانه ، تلفن همراه شما یک ظرف کوچک میکروب است و آن میکروب ها دوباره به دستان شما منتقل می شوند.

روزانه فضاهای لمسی در خانه خود را ضدعفونی کنید. میکروب ها می توانند روی سطحی که تمام وقت لمس می کنید جمع شوند.

دستگیره

کلید و پریز برق

کنترل تلویزیون

دستگیره توالت

دسته های شیر آب

پیشخوان آشپزخانه و حمام

میزهای کنار تخت خواب

اسباب بازی ها

لوازم برقی

در دوره شیوع ، از مسافرت غیر ضروری خودداری کنید. ممکن است هنگام مسافرت با یک فرد آلوده روبرو شوید. تا زمانی که ویروس تحت کنترل باشد ، از مسافرت خودداری کنند.

برای حمایت از سیستم ایمنی بدن خود گزینه های سالم انتخاب کنید. در حالی که یک شیوه زندگی سالم تضمین نمی کند که بیمار شوید ، ممکن است به شما در جلوگیری از عفونت کمک کند. با رعایت این توصیه سالم ، بدن خود را ایمن کنید:

رژیم غذایی خود را حول سبزیجات ، پروتئین های بدون چربی و میوه ها پایه گذاری کنید.

به مدت ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید.

شبانه ۷-۹ ساعت بخوابید.

استرس را از خود دور کنید.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*