خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » روز پدر در راه است
روز پدر در راه است

روز پدر در راه است

برای آنکه نشان دهید سلامتی پدرتان به چه میزان برایتان دارای ارزش و اهمیت است، چه چیز بهتر از آن است که با ارائه اطلاعات مفید و مهم سطح آگاهی او را برای حفظ تندرستی خود افزایش دهید؟

پدر

آمار نشان می دهند که هفت میلیون آمریکایی در طول عمر خود یک مرتبه دچار حمله قلبی شده و نیمی مبتلا به سرطان بوده علاوه بر این، یک سوم از مردان آمریکایی مبتلا به دیابت یا دارای زمینه ابتلا به آن هستند و دو سوم آمریکاییها دچار چاقی و اضافه وزن بیش از حد می باشند. این ارقام چنین حسی را در مردم آمریکا القا می کند که گویی آنها تسلط و قدرتی بر هدایت آینده خود نداشته و محکوم به آنند که توسط یکی از این عاملان مرگ در آمریکا به زندگی خود پایان دهند. خوشبختانه کنترل یافتن بر میزان سلامتی و طول عمر خود به اندازه نگاهی مدبرانه انداختن به محتویات درون یخچال آسان است.
image
قبل از هر چیز، این آگاهی را به پدرتان بدهید که این بیماریها فقط تحت تاثیر ژنتیک نیستند. برخی از مردم بر این باورند که باید در برابر بیماریهایی که خویشاوندانشان به آنها مبتلا هستند، تسلیم شوند، این در حالی است که نوع تغذیه هر فرد بر آینده وی بسیار تاثیرگذار است. سال گذشته، دکتر نیل برنارد در مصاحبه خود اذعان داشت که برخی از ژنها از قبیل نمونه های موثر در رنگ چشم یا مو و … بسیار اثرگذارند، اما ژنهای موثر در بیماریهای مشخص مانند یک گروه عمل می کنند، آنها فقط بیماری را به شما پیشنهاد می کنند. میزان اثرگذاری این ژنها به انتخابهای هر فرد در زندگی شخصی اش مثل نوع تغذیه و سبک زندگی او بستگی دارد.
image
تصور نادرست دیگر مردم این است که برای شروع یک زندگی سالم دیر شده و صدمات و ضربه های کاری به بدنشان وارد شده اند. خوشبختانه، این عقیده اشتباه است، پیروی از یک برنامه غذایی سالم که دربردارنده میوه ها، سبزیجات، غلات و حبوبات است، در هر سن و برای هرگونه بدنی مفید و کارآمد است. بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از بروز بیماریها برنامه ای است که تمام مواد غذایی را شامل شود. هنگامی که گیاهان و سبزیجات را در برنامه خود گنجانده اید، دیگر نیاز به محاسبه میزان کالری دریافتی و کاهش وعده های غذایی خود نیست. علاوه بر این، با پیروی از یک رژیم غذایی سالم، کاری جز لذت بردن از لحظات خوردن خود نخواهید داشت.
مترجم:سارا اشیان

منبع : http://www.navayoga.com/articles_more.php?id=1561_0_4_45_M

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

http://www.yogaacademy.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*