فنگ شویی

فنگ شویی

عبارت فنگ شویی به صورت تحت اللفظی به معنای “باد و آب ” است. و مفهوم آن این است که هر آن چه در پیرامون ماست از انرژی فعال به وجود آمده است.حتی اشیای بی جان مانند صندلی، میز یا ساختمان دارای انرژی سیال هستند.
فنگ شویی هنر و علم زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست .

هدف کلی فنگ شویی:
ایجاد نظم – تعادل و هماهنگی در میان تمام ابعاد وجودی اعم از جسمی و روحی و روانی انسان و ارتباط محیطی وی با داخل و خارج است.
مسلمآ برای همه ما اتفاق افتاده که به آپارتمانی وارد شویم و بلافاصله راحتی و گرمی محیط یک خانه را احساس کنیم.و باز بدون شک همه ما آپارتمان هایی را دیده ایم که بی دلیل ناراحت به نظر می رسند.

چرا و چگونه یک خانه ای ساختمان می تواند چنین تاثیری مثبت یا منفی در ما داشته باشد؟
اگر ما قبول کنیم که طبق تعریف فیزیک کوانتوم هر چیزی در جهان شکلی از انرژی با فرکانس های گوناگون است که برخی را ما می توانیم ببینیم و برخی را نه،پس در آن صورت قبول خواهیم کرد که بعضی از این انرژی هایی که ما نمی بینیم مانند شیئی نادیدنی در اطراف ما و خانه های ما در حال حرکت می باشند.فنگ شویی در پی آن است که اطمینان دهد این انرژی کیفیتی تاثیر گذار در زندگی ما داشته و می توان حرکت آن انرژی را در مسیر سالمی به حرکت درآورد.فنگ شویی به ما کمک می کند که با جهان هماهنگ و هم نوا شویم.

از آشنایی غرب با فنگ شویی بیش از ربع قرن نمی گذرد.پیش از آن، فنگ شویی در نزد مردم فرهنگ های آسیایی از چنان جایگاهی برخوردار بود که آن را چون رازی برای خود حفظ می کردند.اما مهاجرت های گسترده در سال های اخیر، باعث گسترش فنگ شویی در جهان شده.و امروزه شنیدن بحث در مورد فنگ شویی در سان فرانسیسکو،مسکو، و بوینوس آیرس به اندازه شنیدن آن در هنگ کنگ، کوالالامپور، و یا سنگاپور محتمل است.
انرژی یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث در این علم است ،این انرژی ،انرژی حیاتی ای است که تمام قسمتهای یک مکان ،اشیای فیزیکی و همه هستی را در بر می گیرد ،لذا اختلال در وضعیت انرژیکی یک فضا ،اختلالات و ناهماهنگی های روحی و جسمی را موجب می شود …

هدف کلی فنگ شویی:
ایجاد نظم – تعادل و هماهنگی در میان تمام ابعاد وجودی اعم از جسمی و روحی و روانی انسان و ارتباط محیطی وی با داخل و خارج است …

منبع : http://yoga-mojezaman.com

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

http://www.yogaacademy.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*