خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » فنگ شویی در محیط کار
فنگ شویی در محیط کار

فنگ شویی در محیط کار

آیا از محیط کار خود لذت می برید؟
آیا به شغل خود علاقه مند هستید؟
لحظاتی که در محل کار هستید چگونه می گذرد؟
هماهنگی میان همکاران،معین بودن حدود فعالیتها،داشتن روح بی پروا و با همت،حسن ابداع و همچنین ارتباط خوب بین مخاطبان مختلف در محیط کار،همگی عناصری می باشند که موجب فعالیتی بهینه،مثبت و در حال رشد می شوند.
این محاسن را می توان به کمک قوانین فنگ شوی در محیط کار ایجاد کرد.به طور مثال با بررسی چگونگی قرار گرفتن شما در دفتر کار،همینطور وضیعت دیگر همکارانتان و حتی وسایلی که شما را احاطه کرده اند می توان موقعیت مؤثر و آرام نظم و هماهنگی بین شما و همکاران دیگر به وجود آورد.
گاهی اوقات گردش ۴۵ درجه میز کار به سمت شرق یا اویختن عکس ابشاری به روی دیوار شمالی دفتر کار،کمک بسیار موثری به هماهنگی و نظم محیط کار می کند و حتی شما را از آسیب انرژی های منفی که شاید از سوی همکار بداخلاق و سختگیرتان متوجه شماست در امان نگه می دارد..شاید سوال کنید ایا با این کارها به نتایج مثبت شخصی دست خواهید یافت؟ به نظر عجیب می رسد،اما بر اساس اعتقاد قوانین فنگ شویی،حتی یک تغییر کوچک در محلی که ما را احاطه کرده می تواند به روان شدن انرژی ،،جی،، که همان انرژی حیاتی است-کمک کند از اینرو موفقیتی هماهنگ و متعادل با خود و در ارتباط با دیکران به همراه خواهد اورد.
برای مثال رئیس یک شرکتبزرگ انگلیس که به خاطر کار طاقت فرسا نگران سلامتی خود بود. به یک مشاور فنگ شوی مراجعه نمود و با انجام پیشنهادات وی پس از مدتی توانست کار خود را بهتر انجام دهدو هم در امور شخصی و هم در محیط کار موفق تر شود.طبق بررسی وضیعت اتاق کار وی مشخص شد که میز تحریر او در جهت شرق و صندلی در جهت شمال شرقی قرار داشت .طبق اصول فنگشویی این جهت ها باعث فعالیت زیاد و جاه طلبی می شوند بنابراین بنا به پیشنهاد مشاور فنگ شویی جهت میز کار به سمت شمال غربی و صندلی به سمت شرق تغییریافت.
بطور کلی جهت قرارگیری کل بنا و معماری ساختمان،محل قرار گرفتن ساختمان نسبت به وضعیت خیابان های اطراف و … طراحی رنگهای فضای داخلی و چیدمان وسائل کار مثل وضیعت میز کار نسبت به بازشو های اتاق ها و یا چگونگی قرارگرفتن دستگهای تاسیساتی یا تزئیناتی موجود در محل کار و یا حتی نظم و انضباط وسایل روی میز کار مواردی هستند که مشاوران فنگ شوی به آنها دقت داشته و در هر موقعیتی مناسب ترین طراحی را انتخاب کرده و بدین ترتیب در بهبود کیفیت زندگی و کار هر شخص و همینطور کل گروه نقش مؤثری ایفا می کنند.

نویسنده : مهندس مرتضی مقدم – دکترای معماری از ایتالیا

http://www.yogaacademy.ir

۲ نظر

  1. خیلی خوب بود.مممون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*