خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » کاهش درد سیکل ماهیانه
کاهش درد سیکل ماهیانه

کاهش درد سیکل ماهیانه

با چه روش های موثری می توانیم دردهای دوران قاعدگی را کاهش دهیم و آن ها را تحمل کنیم و از شدت آن ها بکاهیم چه توصیه ها درمانی در این زمینه لازم است در پیش بگیریم

یک کارشناس طب سنتی گفت: معمولاً سرد مزاجان در دوره قاعدگی خود خونریزی کمتری دارند و معمولاً در طول قاعدگی خود سه تا چهار روز بیشتر خونریزی ندارند و چنین افرادی با خوردن دم نوش‌های گرم مانند زنجبیل و دارچین یا پوشاندن زیر شکم با کیسه نمک گرم شده و یا با گذاشتن کیسه آب گرم دردشان تقلیل پیدا می‌کند.

سید جواد علوی درباره عوامل دخیل در دردهای دوران قاعدگی زنان اظهار داشت: زنان در گذشته کمتر دچار بیماری‌های رحمی و دردهای دوران قاعدگی می‌شدند.

به گفته وی؛ چرا که زنان در گذشته تحرک بیشتری داشتند و این تحرک موجب گرم شدن سیستم رحم می‌شده است و به همین دلیل در گذشته نازایی خیلی دیده نمی‌شد ولی امروزه زندگی ماشینی موجب بروز ناراحتی‌های رحمی از قبیل فیبرم, کیست, میوم و دردهای شدید دوران قاعدگی شده است.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: یکی از عوامل مهم دردهای دوران قاعدگی طبع سرد زنان و دختران جوان است, چون با مصرف غذاهای سرد و همراهی آن با طبع سرد زنان موجب رکود خون یا غلظت خون شده و این امر موجب بروز درد در دوران قاعدگی می‌شود.

علوی ادامه داد: معمولاً سرد مزاجان در دوره قاعدگی خود خونریزی کمتری دارند و معمولاً در طول قاعدگی خود سه تا چهار روز بیشتر خونریزی ندارند و رنگ خون این افراد معمولاً تیره رنگ است و چنین افرادی با خوردن دم نوش‌های گرم مانند زنجبیل و دارچین یا پوشاندن زیر شکم با کیسه نمک گرم شده و یا با گذاشتن کیسه آب گرم دردشان تقلیل پیدا می‌کند.

وی بیان داشت: ولی کسانی که طبعشان گرم است, معمولاً ممکن است زودتر از موعد دوره قاعدگی‌شان شروع شود. در دوره قاعدگی طبیعی زن باید هر ۲۸ روز یک بار قاعده شود و اگر این مدت بیشتر شود, نشانه سردی بیش از حد رحم و غلظت خون است و اگر قاعدگی زودتر از موعد شود, نشانه گرمی رحم است.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: البته لازم به ذکر است وجود فیبرم, میوم و کیست‌ها خود موجب اختلال در قاعدگی است و اگر زنی قصد باردار شدن دارد ابتدا باید سیکل ماهیانه خود را تنظیم کند و برای رفع اختلال قاعدگی یا وجود مشکلات رحمی به مراجعه به درمانگاه‌های طب سنتی برای درمان مراجعه کند.

منبع : مجله پزشکی دکتر سلام

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

http://www.yogaacademy.ir/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*