خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » سبک آشتانگا یوگا ( یوگای قدرتی )
سبک آشتانگا یوگا ( یوگای قدرتی )

سبک آشتانگا یوگا ( یوگای قدرتی )

آشتانگا یوگا از جمله سبک های مشهور یوگاست که توسط شری کریشنا پاتابی جویس ابداع شد . پاتابی جویس در ۲۶ جولای ۱۹۱۵ متولد شد او از جمله شاگردان کریشنام آچاریا بود که پس از کسب تعلیمات یوگا از استاد ، سبک آشتانگا یوگا را ابداع کرد . او معتقد بود با اجرای دستورات این سبک قدرت انعطاف پذیری و استقامت بدن افزایش می یابد .
این سبک برای کسانی که تمرینات جسمی سخت و سنگین انجام می دهند و به دنیال روشی برای تقویت عروق خود هستند ، مناسب بوده و از جمله تمرینات یوگای کامل و سالم محسوب می شود ، اما برای شاگردان مبتدی مناسب نیست . آشتانگا یوگا شامل ۳۴۰ حرکت است که با سلام بر خورشید آغاز می شود این حرکات با کمک تمرینات تنفسی به هم مرتبط می شوند این سبک باستانی ، امروزه در غرب طرفدارن زیادی دارد و بدن را قدرتمند و انعطاف پذیر کرده همچنین ، توانایی فرد را افزایش می دهند . پرتوجو پس از اینکه اصول کلی را یاد گرفت ، بطور مستقل می تواند تمرینات را ادامه دهد .
شایان ذکر است که سبک آشتانگایوگای پاتابی جویس و شاخه آشتانگایوگای حکیم پاتانجلی کاملاً از یکدیگر مجزا هستند . آشتانگا یوگا پاتانجلی سیر سلوک به سوی وارستگی و وحدت را تشریح می کند ، در حالیکه سبک آشتانگایوگای پاتابی جویس بر چگونگی اجرای آساناها ، برای رسیدن به قدرت بدنی تکیه دارد .
منبع : مجله دانش یوگا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*